Eksploruj możliwości

Filologia angielska z drugim językiem obcym
GRANT REKRUTACYJNY - OSZCZĘDZASZ DO 700 ZŁ

studia I stopnia (licencjackie)

stacjonarne/ niestacjonarne

3 lata (6 semestrów)

dr Katarzyna Cybulska-Gómez de Celis
kcybulska@san.edu.pl

Specjalności

Specjalność wybierana jest podczas rekrutacji i realizowana od 1 roku.

Biegła znajomość języków obcych jest dzisiaj bardzo ważna. Dlatego studia na kierunkach filologicznych od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Studia na specjalności Filologia z drugim językiem obcym umożliwiają zainteresowanym uzyskanie statusu poszukiwanych na współczesnych rynkach pracy specjalistów ze znajomością dwóch lub – opcjonalnie – trzech języków obcych oraz z przygotowaniem do pełnienia funkcji asystenta w różnych dziedzinach, wymagających kompetencji obcojęzycznej, w tym na poziomie komunikacji specjalistycznej.

Nabyte w czasie studiów umiejętności pozwolą ich absolwentom uzyskać zatrudnienie tam, gdzie pracodawcy oczekują skutecznej pomocy m.in. w prowadzeniu międzynarodowej działalności gospodarczej, biznesowej, rekreacyjnej, kulturowej, jak również politycznej tak w kraju, jak i zagranicą. Umiejętności te pozwolą absolwentom skutecznie wspierać swych pracodawców w ich działaniach podejmowanych m.in. dla:

pozyskania i wykonania międzynarodowych kontraktów produkcyjnych, biznesowych, kulturowych, społecznych, turystycznych i politycznych

wypromowania w zgodzie z zasadami komunikacji nie tylko interlingwalnej, lecz także interkulturowej przedsiębiorstwa pracodawcy i jego projektów

rozwiązania różnego rodzaju nieporozumień komunikacyjnych pojawiających się we współpracy międzynarodowej w kraju i zagranicą

rozwiązania problemów komunikacyjnych pojawiających wewnątrz wielojęzycznych i wielokulturowych wspólnot, korporacji, firm

Język staje się narzędziem dla użytkownika, niezbędnym do osiągnięcia danego celu. W tym sensie, przedsiębiorcy oczekują od swoich przyszłych pracowników opanowania technik komunikowania się w środowiskach interkulturowych, a te umiejętności to coś znacznie szerszego niż powszechnie rozumiana znajomość języka.

dr Katarzyna Cybulska-Gómez de Celis

ROK NAUKI I rok II rok III rok